Seminarium pianistyczne – prof. dr hab. Janusz Skowron (AM Kraków)

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Katedra Fortepianu, Organów i Akordeonu

zapraszają na

seminarium pianistyczne poświęcone twórczości Josepha Haydna, które poprowadzi

prof. dr hab. Janusz Skowron
(AM Kraków)

09-10.03.2017

9-10.03.2017 seminarium pianistyczne prof. Skowron10.03.2017
Sala Prezydencka, godz. 11.00-13.00

Prof. dr hab. Janusza Skowron
Rola i miejsce sonat fortepianowych Josepha Haydna w historii rozwoju gatunku

10.03.2017
Sala 206, godz. 15.00-19.00

Prof. dr hab. Janusz Skowron
Lekcje otwarte

skowronProf. Janusz Skowron – ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, studiując w klasie fortepianu prof. L. Stefańskiego, E. Bukojemskiej i M. Koziaka. Swoje umiejętności doskonalił w wiedeńskiej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst pod kierunkiem prof. H. Grafa. Brał udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Moskwie (im. Piotra Czajkowskiego) i w Montrealu. W latach 1984-1992 prowadził klasę fortepianu jako Artist-in-Residence w Algoma University College w Sault Ste. Marie, a następnie na stanowisku adiunkta w Faculty of Music – University of Western Ontario w London (Kanada). Od 1981 aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, występując jako solista i kameralista. Koncertował w wielu krajach Europy, Kanadzie, USA i Brazylii. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Austrii, Finlandii, na Węgrzech, w Brazylii i Polsce. Współpracował z amerykańskim kwartetem Vaghy String Quartet. Nagrywał recitale dla radia amerykańskiego i kanadyjskiego CBC Arts National. Jako pianista – pedagog prowadził kursy pianistyczne w Finlandii, w Kanadzie, na Malcie, w Brazylii i w Polsce. Często jest zapraszany do udziału w pracach jury konkursów pianistycznych. Kieruje Zakładem Gry Fortepianowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 1997 prowadzi klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Opieka merytoryczna
: