9-10.03.2017-seminarium-pianistyczne-prof.-Skowron

Recital fortepianowy – Janusz Skowron

Recital fortepianowy
Janusz Skowron

9-10.03.2017 seminarium pianistyczne prof. SkowronProgram recitalu:

Joseph Haydn

58 Sonata C-dur Hob. XVI/48
Andante con espressione
Rondo. Presto

60 Sonata C-dur Hob. XVI/50
Allegro
Adagio
Allegro molto

54 Sonata G-dur
Hob. XVI/40
Allegretto innocente
Presto

62 Sonata Es-dur Hob. XVI/52
Allegro
Adagio
Finale. Presto

skowronProf. Janusz Skowron – ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, studiując w klasie fortepianu prof. L. Stefańskiego, E. Bukojemskiej i M. Koziaka. Swoje umiejętności doskonalił w wiedeńskiej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst pod kierunkiem prof. H. Grafa. Brał udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Moskwie (im. Piotra Czajkowskiego) i w Montrealu. W latach 1984-1992 prowadził klasę fortepianu jako Artist-in-Residence w Algoma University College w Sault Ste. Marie, a następnie na stanowisku adiunkta w Faculty of Music – University of Western Ontario w London (Kanada). Od 1981 aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, występując jako solista i kameralista. Koncertował w wielu krajach Europy, Kanadzie, USA i Brazylii. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Austrii, Finlandii, na Węgrzech, w Brazylii i Polsce. Współpracował z amerykańskim kwartetem Vaghy String Quartet. Nagrywał recitale dla radia amerykańskiego i kanadyjskiego CBC Arts National. Jako pianista – pedagog prowadził kursy pianistyczne w Finlandii, w Kanadzie, na Malcie, w Brazylii i w Polsce. Często jest zapraszany do udziału w pracach jury konkursów pianistycznych. Kieruje Zakładem Gry Fortepianowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 1997 prowadzi klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Opieka merytoryczna:
Katedra Fortepianu, Organów i Akordeonu