Pianiści u Paderewskiego

F. Liszt – Ballada h-moll S. 171
Chopin – Ballada As-dur op. 47
R. Schumann – Karnawał wiedeński op. 26

Miłosz Lewandowski, student II roku w klasie dr hab. Joanny Marcinkowskiej, profesora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, jest laureatem szeregu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. w Paryżu, Poznaniu, Krakowie, Żaganiu. Odnosił także sukcesy na niepianistycznych konkursach muzycznych. W roku 2014 uzyskał II nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym im. Franciszka Wesołowskiego w Łodzi, a w roku 2013 zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim za utwór Psalm I na głos i fortepian. W 2012 roku jego kompozycja Preludium i fuga na dwoje skrzypiec i altówkę została wykonana na festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”. W 2016 roku reprezentował poznańską Akademię Muzyczną występując z półrecitalem na koncercie studenckim w Sali Koncertowej Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Trzykrotnie otrzymał Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół muzycznych (2012-2014). Był także stypendystą Prezesa Rady Ministrów RP w roku szkolnym 2014/2015.

Cyprian Sekrecki jest studentem w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Alicji Kledzik i dra Piotra Żukowskiego. Przedtem pianista kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Miastku w klasie Wiktora Murawskiego oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu w klasie p. prof. Alicji Kledzik.
Zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia: m.in. I pierwsze miejsce i nagroda specjalna na I Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Polskiej Muzyki Współczesnej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie; I miejsce na II Polsko-Niemieckim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu; Nagroda Rektora, Wyróżnienie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wyróżnienie Prezydenta miasta Jeleniej Góry. Jako członek kwintetu zdobył I miejsce w VIII Gdańskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej; Grand Prix XX Starogardzkich Spotkań Kameralnych I miejsce (z trio), I miejsce (z kwintetem), I miejsce (z orkiestrą) Międzynarodowego Konkursu w Chojnicach. Pianista koncertował w ramach polsko-rosyjskich projektów muzycznych („Młodzież Gra Chopina” w Chojnicach, Tczewie, Poznaniu i Moskwie) oraz festiwali (VII polsko-rosyjski festiwal poświęcony 200-leciu urodzin Fryderyka Chopina; inauguracja koncertu polskich i rosyjskich muzyków w Państwowym Muzeum Historycznym).
Cyprian Sekrecki doskonalił swą technikę i wrażliwość muzyczną pod opieką kilku pedagogów. Uczestniczył w kursach pianistycznych w Polsce i za granicą (lekcje otwarte na Warsztatach Pianistycznych w Moskwie u Rema Uranina, Warsztaty Pianistyczne w Wiedniu oraz mistrzowskie kursy pianistyczne u prof. Luca De Gregorio). Koncertował w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P. Czajkowskiego w Kijowie. W roku akademickim 2015/2016 został stypendystą fundacji Piotra Klera.

Théo Ranganathan rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku sześciu lat w Szkole Muzycznej w Tours we Francji. W 2009 roku, pod kierunkiem Carole Carniel-Petit i Nicole Cazalet otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie Steinway&Sons w Paryżu. Dwa lata później Theo otrzymał dyplom szkoły muzycznej w Tours z pierwszą nagrodą oraz z nagrodą za szczególne zasługi. Następnie został przyjęty do klasy fortepianu Williama Bensimhona a potem Alaina Villarda na Akademii Muzycznej w Poitiers, gdzie otrzymał licencjat z fortepianu. Pobierał również nauki u Marie-Paule Siruguet uczącej na Akademii Muzycznej w Paryżu (Pôle supérieur de Paris), u Hervé N’Kaoua, profesora w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, u Jeana-François Heissera, profesora w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Paryżu oraz u Monique Deschaussées, wychowanki Alfreda Cortota i Edwina Fishera. Aktualnie przygotowuje dyplom magisterski na Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Alicji Kledzik oraz dra Piotra Żukowskiego.

Opieka merytoryczna:
Katedra Fortepianu, Organów i Akordeonu