Od Morleya do McCartneya

Giovanni Gastoldi – Amor vittorioso
Baldassare Donato – Villanella alla napolitana
Polskie piosenki ludowe – Zielony mosteczek, Szła Dzieweczka
Stanisław Moniuszko – Moniuszko nie taki straszny…
Gioacchino Rossini – Duet Kotów
S. Popoli Linda – The Lion Sleeps Tonight
Freddie Mercury – Crazy Little Thing Called Love
Johny Bragg – Just Walking In the Rain
George Pitney – Hello Mary Lou
Ben. E. King – Stand By Me
Bill Haley – Rock Around The Clock
Henryk Wars – Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już taki jestem zimny drań
Otis Blackwell – Don’t Be Cruel
J. Lennon/P. McCartney – All My Loving
Maurice Ravel – Bolero

Opieka merytoryczna:
Katedra Chóralistyki

UWAGA!

Na koncert Affabre Concinui w Auli Nova w dniu 26 lutego wydawane będą bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) przy ul. Ratajczaka 44 od dnia 18 lutego od godz. 10.00 w liczbie maksymalnie 4 wejściówki na osobę.

AC 1AFFABRE CONCINUI – The Chamber Singers – zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983 roku w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich: Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego.

Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szkocja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy).

Zespół inaugurował Tarnowski Tydzień Talentów (1987), Poznańską Wiosnę Muzyczną (1989), Festiwal Muzyczny w Łańcucie (1991), Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans” (1996); występował podczas wielu festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. Był gościem Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1997). Wielokrotnie występował podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach i w Gdańsku. W 1988 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Gorycji (Włochy) w kategorii zespołów kameralnych, a w 1994 laureatem II nagrody XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo (Włochy). W sierpniu 2008 roku Affabre Concinui wystąpił na Festiwalu w Edynburgu (Szkocja), gdzie jako jeden z nielicznych wykonawców zdobył najwyższą notę przyznawaną przez recenzentów festiwalowych.

Zespół reprezentował kraj na Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, Tygodniach Kultury Polskiej w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz na koncertach podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.

Affabre Concinui zarejestrował wiele programów radiowych i telewizyjnych dla stacji polskich i zagranicznych. W 1991 roku zespół nagrał pierwszą płytę z muzyką polskiego renesansu dla francuskiego dystrybutora Harmonia Mundi, wysoko ocenioną przez krytyków specjalistycznego miesięcznika „Diapason”. Od tego momentu powstają kolejne płyty zawierające repertuar zespołu, który obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe – ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Do tej pory Affabre nagrał 16 płyt. Wśród kompozytorów tego repertuaru znajdują się m.in.: G. P. da Palestrina, B. Pękiel, Wacław z Szamotuł, T. Tallis, O. di Lasso, T. Morley, F. Schubert, R. Schumann, F. Chopin, S. Moniuszko, F. Poulenc, K. Penderecki, K. Dębski. Dużą część repertuaru Affabre Concinui stanowią przeboje rozrywkowe XX wieku. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów Zespołu.

W 2008 roku członkowie zespołu zostali uhonorowani przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowymi medalami Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS, a w 2013 odznaczeni przez Prezydenta RP Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność artystyczną, społeczną i charytatywną.

Nazwa affabre concinui pochodzi z łaciny i oznacza idealnie współbrzmiąc. Stanowi artystyczne credo zespołu.