Międzynarodowe Warsztaty „European Jazz School”

Międzynarodowe Warsztaty
European Jazz School

Miło nam poinformować, iż w dniach 24-27 listopada br. Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu będzie gospodarzem Międzynarodowych Warsztatów European Jazz School.

European Jazz School to projekt dedykowany utalentowanym młodym adeptom muzyki jazzowej, którzy przyjadą do Poznania z Francji, Niemiec, Turcji i Włoch, którzy – wraz z muzykami z Wielkopolski – uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych przez tak znakomitych artystów, jak:
Anke Helfrich,
Sezen Ozeke,
Gero Braach,
Dominique DiPiazza,

Achille Succi,
Krzysztof Przybyłowicz,
Maciej Fortuna,
Patryk Piłasiewicz,
Zbigniew Wrombel
.

Spotkania studentów z różnych krajów sprzyjają wymianie doświadczeń, pozwalają poznać metody pracy, jak również charakterystyczne, często bardzo indywidualne, regionalne cechy tworzenia muzyki. Stanowią także szansę obserwacji rówieśników, ich wrażliwości i sposobu podejścia do muzyki. Warsztaty pomagają młodym muzykom w wejściu na ścieżkę zawodową, a przyjaźnie nawiązane podczas European Jazz School owocują często pomysłem tworzenia zespołów z międzynarodowym składem instrumentalistów. Obecność wykładowców z innych krajów to także niecodzienna okazja dla młodych jazzmanów naszego regionu, aby poznać warsztat pracy doświadczonych muzyków spoza Katedry Jazzu poznańskiej Akademii Muzycznej i przy tym nauczyć się większej swobody w kontaktach artystycznych.

Punktem kulminacyjnym European Jazz School będzie koncert w wykonaniu uczestników warsztatów oraz pedagogówserdecznie zapraszamy do Auli Nova w sobotę, 26 listopada, na godz. 19.00.

Organizator European Jazz School:
Fundacja Akademii Muzycznej w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Kraj Związkowy Hesja
.

Opieka merytoryczna: