Wydarzenia

Letnia Akademia Muzyki Dawnej

13 września 2017, 10:00

20545482_1497094150314045_7697503770470315279_o

LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ

11-17.09.2017

Do pobrania: Ulotka LAMD 2017

Wykładowcy:

Maria Banaszkiewicz-Bryła – klawesyn

Karolina Zych – traverso

Damian Kurek – trąbka naturalna

Tomasz Wesołowski – fagot historyczny

Marek Niewiedział – obój historyczny

Kazimierz Pyzik – viola da gamba, violone, kontrabas wiedeński

Jarosław Thiel – wiolonczela historyczna

Mikołaj Zgółka – skrzypce historyczne, altówka historyczna

Henryk Kasperczak – lutnia, teorba, gitara historyczna

Natalia Hyżak, Dagmara Tyrcha – akompaniament

oraz

ANDREA DAMIANI – LUTNIA

(zajęcia dla lutnistów i zespołów w dniach 15, 16, 17 września)

MATTEO MESSORI – KLAWESYN, ORGANY

Program

11.09.2017

KONCERT INAUGURACYJNY

Aula im. Stefana Stuligrosza, godz. 18.00

W programie:
J. S. Bach – Trio Sonata G-dur BWV 1038
Largo, Vivace, Adagio, Presto
C. Ph. E. Bach – Trio C-dur Wq 149
Allegro di molto, Andante, Allegretto
G. Ph. Telemann – Kwartet Paryski nr 1 G-dur, TWV 43:G1
Grave-Allegro, Largo, Presto, Largo, Allegro
G. F. Haendel – Concerto a 4
Adagio, Allegro, Largo, Allegro

wykonawcy:
Karolina Zych – flet traverso
Katarzyna Kmieciak – skrzypce barokowe
Martyna Jankowska – wiolonczela barokowa
Filip Zieliński – teorba
Dagmara Tyrcha – klawesyn

 

12.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00
  • 16.00 Sala Prezydencka, wykład: Współczesna twórczość na violę d’amore (Ewa Pilarska-Banaszak)
  • ok. 16.45 Sala Prezydencka, wykład: Lyra viol – historia zanikania (mgr Antonina Weber)
  • 18.00 koncert uczestników

13.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00
  • 16.00 Sala Prezydencka, wykład: Włoskie klawesyny – różnice i podobieństwa (mgr Maksymilian Święch)
  • ok. 16.45 Sala Prezydencka, wykład: Kierunki rozwoju gry na rogu w XIX wieku we Francji (Alicja Fortuna)
  • 18.00 koncert Intawolacje arii Jakuba Kremberga

Maciej Kończak – gitara barokowa
Henryk Kasperczak – teorba, lutnia renesansowa

14.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00
  • 18.00 koncert uczestników

15.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00
  • 16.00 Sala Prezydencka, wykład: Instrumenty strunowe na przestrzeni wieków XII-XVIII (mgr Elena Krawczyk)
  • ok. 16.45 Sala Prezydencka, wykład: Wpływ Jeana-Luisa Duporta na rozwój techniki wiolonczelowej (mgr Martyna Jankowska)
  • 18.00 Recital lutniowy Andrea Damiani
  • 20.00 Koncert dyplomowy

Anna Alexandrowicz – sopran
Laura kluwak-Sobolewska – fortepian

16.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00
  • 16.00 Sala Prezydencka, wykład: Muzyka polskiej reformacji – śpiewnik Jana Seklucjana (Aleksandra Wiśniewska)
  • 18.00 koncert Flauti di Enrico 

Aleksandra Welik, Aleksandra Koprowska, Aleksandra Wiśniewska, Joanna Deka – zespół fletów renesansowych

17.09.2017

  • zajęcia indywidualne 10.00-16.00

Zajęcia indywidualne będą odbywać się w salach: Aula im. S. Stuligrosza, Sala 283, 313, 010 A.

Na wszystkie koncerty, które odbędą się w Auli im. S. Stuligrosza, wstęp wolny.

Opieka merytoryczna:
Zakład Instrumentów Historycznych