17.03.2017 Pasja wg św. Łukasza

Koncert Międzyuczelnianej Orkiestry Barokowej

17.03.2017 Pasja wg św. ŁukaszaG. Ph. Telemann – Pasja wg św. Łukasza TWV 5:29

Wykonawcy:
Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa (AM Poznań, AM Łódź, AM Wrocław)
Zespół Wokalny Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej we Wrocławiu
Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie zespołu wokalnego
Jarosław Thiel – dyrygent

Marek Belko – tenor, Ewangelista
Grzegorz Zajączkowski – bas, Jezus
Aleksandra Hanus – sopran
Malwina Borkowicz – sopran
Grzegorz Kujawa – tenor

Jakub Kościukiewicz (AM Łódź) – współpraca artystyczna i organizacyjna
Bartosz Kokosza (AM Wrocław) – współpraca artystyczna i organizacyjna

Rok 2017 poświęcony jest na całym świecie obchodom 500-lecia Reformacji Marcina Lutra i powstaniu w łonie wspólnoty chrześcijańskiej Kościołów Ewangelickich. Wydarzenia te oprócz swoich teologicznych, politycznych i społecznych konsekwencji wpłynęły także w ogromnym stopniu na kulturę muzyczną kolejnych stuleci. Wprowadzenie do liturgii języków narodowych i nacisk położony we wspólnotach ewangelickich na oprawę muzyczną nabożeństw zaowocowało po latach arcydziełami barokowej muzyki oratoryjnej – kompozycjami Bacha, Haendla. Ogromny wkład w kontynuację tej tradycji miał także Georg Philipp Telemann. Rok 2017 jest zarazem 250. rocznicą jego śmierci, a podwójny jubileusz uczci specjalnym koncertem Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa.

Opieka merytoryczna:
Zakład Instrumentów Historycznych