Koncert inaugurujący rok akademicki 2017/2018

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Przemysław Witek – fortepian
Warcisław Kunc – dyrygent

W programie:
K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
B. Kaszuba – Unexpected actions for orchestra PRAWYKONANIE
M. Musorgski – Fantazja symfoniczna „Noc na Łysej Górze”

Koncerty inaugurujące nowy rok akademicki to stały element kalendarium wydarzeń artystyczno-naukowych uczelni i okazja do prezentacji zespołów funkcjonujących w jej strukturach. W tym roku usłyszymy Orkiestrę Symfoniczną pod batutą prof. dra hab. Warcisława Kunca, która wykona Noc na Łysej Górze Musorgskiego, Unexpected actions for orchestra Kaszuby i IV Symfonię koncertującą op. 60 Szymanowskiego – wybór ostatniego utworu jest nieprzypadkowy, bowiem dokładnie 85 lat temu, 9 października 1932 roku, w Teatrze Wielkim w Poznaniu, świat po raz pierwszy usłyszał to dzieło – dyrygował Grzegorz Fitelberg, partię fortepianu wykonał sam kompozytor. Tego wieczoru wystąpi dr Przemysław Witek.