Koncert inaugurujący projekt „Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2017”

Koncert inaugurujący projekt Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2017

Leć o pieśni, leć I
Koncert Chóru Kameralnego
Akademii Muzycznej w Poznaniu

scena_letnia_2017_inauguracjaWykonawcy:
Chór Kameralny Akademii Muzycznej
Sławomira Raczyńska – dyrygent

W programie:
utwory G. Gershwina, W. Kilara, F. Nowowiejskiego, M. Lauridsena, C. Velazquez i in.

Słowo o muzyce:
Teresa Brodniewicz

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego i Urzędem Miasta Poznania, przygotowała atrakcyjną ofertę koncertową dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w Poznaniu.
Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponad dwudziestoletnią tradycję – do 2012 roku siedzibą koncertów był Ratusz Poznański (cykl nosił nazwę Letnie Koncerty Ratuszowe), a od 2013 – Aula Akademii (nazwę zmieniono na Scena Letnia w Akademii Muzycznej). Na decyzję o zmianie lokalizacji koncertów wpłynęły dwa czynniki: logistyczny – w Auli im. Stefana Stuligrosza może pomieścić się blisko trzy razy więcej słuchaczy niż w salach Ratusza, jak również artystyczny – do Auli nie docierają hałasy, jak to miało miejsce w latach wcześniejszych, gdy muzyka z letnich ogródków i restauracji na Starym Rynku zakłócała muzykę wykonywaną w Ratuszu.
Na cykl wakacyjnych spotkań z muzyką Scena Letnia w Akademii Muzycznej w wykonaniu pedagogów i studentów zapraszamy do Auli im. Stefana Stuligrosza we wszystkie środy lipca i sierpnia 2017 roku (5, 12, 19, 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia) na godz. 17.00, jak również gorąco zachęcamy do udziału w koncertach, które zaplanowaliśmy w ramach projektu na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w dniach 10 czerwca, 15 lipca, 12 sierpnia i 2 września o godz. 12.15.

Wstęp na koncerty wolny, bezpłatny.

Widząc wielkie zainteresowanie melomanów tym projektem, możemy przypuszczać, że atrakcyjny, zróżnicowany repertuar oraz wysoki poziom wykonawczy sprawią, że i w tym roku prezentacje muzyczne w Auli staną się ważnym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej naszego miasta, a w konsekwencji kontynuowana od ponad dwudziestu lat tradycja naszych koncertów w okresie letnim nadal cieszyć się będzie wielkim uznaniem i zainteresowaniem poznańskich melomanów oraz przybyłych do naszego miasta turystów.