Recital organowy Marka Smoczyńskiego

P. Hindemith – I Sonata organowa

Prowadzenie: Małgorzata Pawłowska

Wstęp wolny

50b7d39d81c51834eb2d9c9f1781806dMarek Smoczyński (ur. 1991) – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Józefa Serafina oraz dr. Jarosława Wróblewskiego. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat w klasie fortepianu prof. Aleksandry Kowalik-Burdzy. W szkole średniej podjął naukę gry na organach pod kierunkiem prof. Emilii Dziubińskiej. Liceum ukończył otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Od 2010 roku studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Magdaleny Czajki, z którą współpracował do momentu uzyskania dyplomu licencjata z oceną celującą.

Bierze udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, prowadzonych m.in. przez prof. Ludgera Lohmana, prof. Joachima Grubicha, prof. Wolfganga Zerera, prof. Michaela Radulescu, prof. Juliana Gembalskiego i prof. Martina Schmedinga.

Zdobywał nagrody na konkursach interpretacji, m.in. II miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Organowym w Olsztynie (2009), IV miejsce na Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2011), wyróżnienie na Akademickim konkursie organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu (2012), I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych „Hindemith – Karg-Elert – Reger” w Krakowie (2013) oraz I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2015). W ramach międzynarodowego programu wymiany studentów Erasmus, pobierał także nauki w klasie prof. Arvida Gasta w Musik Hochschüle w Lubece (2014).

W ostatnich latach muzyk łączy aktywność koncertującego organisty z działalnością pedagogiczną.