Koncert Akademickiego Zespołu Ludowego „Adila” (Kutaisi, Gruzja)

Koncert
Akademickiego Zespołu Ludowego „Adila”
(Kutaisi, Gruzja)

Program:

1.  “Gudastviri” (Georgian bagpipe)
  2. “Mravaljamieri” (sacred and ceremonial song)
  3. “Atskhovne upalo”( sacred song)
  4. “Georgian dance” (wedding song, ritual)
  5. “Shen khar venakhi” (sacred song)
  6. “Shen bicho anagurelo” (folk song)
  7. “Imeretian” (festive song)
  8. “Shalva chemo sikvarulo” (love song)
  9. “Adjarian” (dance melody)
  10. “Georgian melodies” (instrumental performance)
  11. “Imeretian Mravaljamieri” (festive song)
  12. “Patara sakvarelo” (love song)
  13. “Girs arsi” (sacred song)
  14. “Naninaela” (Guria love song)
  15. “Tsangala da gogona” (dance melody)
  16. “Aba Daredjan” (old folk song)
  17. “Ma do Chqim Araba” (Megrelian folk song)
  18. “Skan mi skvam” (Megrelian love song)
  19. “Qalma stqva” (festive song)
  20. “Partsa” (Guria festive song)
  21. “Rachuli” (dance melody)

!cid_A258A5C5-7D7B-454C-B72D-DB8A19B6065CAkademicki Zespół Ludowy, Kutaisi, Gruzja

Zespół związany z Politechniką Kutaisi został założony w 2000 roku i aktualnie zrzesza 10 studentów i 10 studentek.
Repertuar Adila wskrzesza i kultywuje folklor wszystkich regionów Gruzji. Członkowie chóru opanowali również sztukę grania na popularnych instrumentach gruzińskich, takich jak Panduri, Chonguri, Gudastviri, Doli, Daira Diplipito, Chiboni i innych.
Zespół Adila po raz pierwszy pojawił się na scenie na Festiwalu Studenckim 12 czerwca 2001 roku. W 2002 roku grupa wzięła udział w Festiwalu Muzycznym Poti Folk, nazwanym tak po D. Lolua. Co za tym idzie, Adila został laureatem oraz otrzymał nagrodę specjalną. W dniach 10-12 października 2003 roku zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Gruzińskich Pieśni Folkowych w Khobi, gdzie Adila uznany był za ekspertów folkloru. Nominowany jako najlepszy wśród młodych grup, zespół otrzymał specjalną nagrodę – Dyplom i Złoty Medal.
Wydział Kultury Urzędu Miasta Kutaisi przyznał Adilii Dyplom oraz ogłosił go najlepszym młodym zespołem regionu Imereti. Adila występował m.in. w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Serbii, Francji, Włoszech oraz w Polsce. Nagrał 3 CD. Zespół aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych i różnych festiwalach folkowych odbywających się w Gruzji.