IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu
Barwy instrumentów dętych – w kręgu muzyki słowiańskiej

13-15.03.2017 w kręgu muzyki słowiańskiejMiędzynarodowa Konferencja Naukowa Barwy Instrumentów Dętych na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń artystycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jej dotychczasowe edycje poświęcone muzyce francuskiej, niemieckiej i włoskiej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej oraz publiczności. W ramach Konferencji każdorazowo odbywa się kilka koncertów (w tym koncert studencki zamykający całe wydarzenie), 5 wykładów, kilkanaście paneli kursów mistrzowskich. We wszystkich wydarzeniach czynny udział biorą zaproszeni goście z zagranicy – wybitni instrumentaliści i pedagodzy. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 13-15 marca 2017 roku i poświęcona będzie muzyce słowiańskiej. Tradycyjnie zaprezentowane zostaną możliwości wszystkich instrumentów dętych wchodzących w skład Katedry. Na całym świecie instrumenty dęte przyciągają szerokie grono odbiorców i  postrzegane są niezwykle emocjonalnie przez słuchaczy. Są również wizytówką naszej Uczelni. Szeroką i bogatą rodziną prezentującą ogromne możliwości, kontrasty i barwy. Barwy instrumentów dętych.

Opieka merytoryczna:
Katedra Instrumentów Dętych