CZERWIEC-SIERPIEŃ 2014

CZERWIEC-SIERPIEŃ 2014

Sylwia Popławska – studentka I roku studiów II stopnia w klasie skrzypiec prof. M. Grabarczyka i ad. dr hab. D. Kwiecińskiej-Erenz zdobyła PIERWSZE MIEJSCE w kategorii: F podczas: 12. Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Paulina Radosz – studentka I roku studiów II stopnia w klasie skrzypiec prof. M. Dereweckiego zdobyła DRUGIE MIEJSCE w kategorii: F podczas: 12. Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Magdalena Lubocka – studentka III roku studiów I stopnia w klasie skrzypiec prof. B. Bryły i as. A. Bryły zdobyła NAGRODĘ PRIMO PREMIO w kategorii: E podczas: 12. Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Shizuka Okumura – studentka I roku studiów II stopnia w klasie fortepianu ad. dra P. Żukowskiego zdobyła CZWARTE MIEJSCE w kategorii: G podczas: 12. Concorso Internazionale per Giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Katarzyna Szydłowska – studentka III roku studiów I stopnia w klasie skrzypiec prof. M. Baranowskiego i as. J. Kreft otrzymała Nagrodę I ASSOLUTO w kategorii instrument solowy skrzypce podczas: 12. Concorso Internazionale per Giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Sylwia Popławska i Shizuka Okumura – studentki I roku studiów II stopnia w klasie kameralistyki ad. dra P. Żukowskiego zdobyły DRUGIE MIEJSCE w kategorii: D podczas: 12. Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli, Sogliano al Rubicone, Włochy, 29.05.-02.06.2014.

Oliwia Kędziora – studentka III roku studiów I stopnia w klasie altówki ad. dr hab. Ewy Guzowskiej zajęła PIERWSZE MIEJSCE na III Stockholm International Music Competition, Szwecja, 6-8.06.2014.

as. dr Mateusz Sibilski – zdobył NAGRODĘ dla najlepszego kapelmistrza na Przeglądzie Orkiestr Dętych w Kleczewie, 8.06.2014.

Łukasz Nowakowski – student I roku studiów II stopnia w klasie akordeonu prof. Teresy Adamowicz-Kaszuby zdobył I NAGRODĘ w kategorii: studenci akademii muzycznych na VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu Zdroju, 13-14.06.2014.

Krzysztof Klorek – student II roku studiów I stopnia w klasie akordeonu prof. Teresy Adamowicz-Kaszuby zdobył III NAGRODĘ w kategorii: studenci akademii muzycznych na VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu Zdroju, 13-14.06.2014.

Oliwia Kędziora – studentka I roku studiów I stopnia w klasie śpiewu solowego prof. zw. dra hab. W. Maciejowskiego zajęła III MIEJSCE Brązowa Wstęga Solczy jako solistka zespołu Sonores w kategorii: kameralne chóry mieszane partie solowe w utworach konkursowych na III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej O złotą wstęgę Solczy, Ejszyszki (Litwa), 13-15.06.2014.

Marzena Wieczorek – studentka I roku studiów II stopnia w klasie fortepianu prof. Anny Organiszczak została laureatką II NAGRODY na II International Piano Competition ISCHIA we Włoszech, 20-23.06.2014.

as. dr Mateusz Sibilski – zdobył I MIEJSCE na Przeglądzie Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski oraz WYRÓŻNIENIE za najlepsze wykonanie utworu tradycyjnego, Krajenka, 29.06.2014.

as. Damian Kurek – absolwent z klasy trąbki prof. R. Grynia zdobył I NAGRODĘ konkursu studiów orkiestrowych oraz II NAGRODĘ konkursu solistów w kategorii otwartej na VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, 30.06.-02.07.2014.

Marcin Nowak – student II roku studiów II stopnia w klasie trąbki prof. R. Grynia zdobył III NAGRODĘ konkursu studiów orkiestrowych w kategorii otwartej na VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, 30.06.-02.07.2014.

Waldemar Wlekliński – student I roku studiów I stopnia w klasie trąbki prof. R. Grynia otrzymał tytuł FINALISTY konkursu solistów w kategorii otwartej na VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, 30.06.-02.07.2014.

wykł. Maria Rutkowska – otrzymała DYPLOM za wyróżniający akompaniament na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy, Kalisz, 29.06-07.07.2014.

Katarzyna Szydłowska – studentka III roku studiów I stopnia w klasie skrzypiec prof. M. Baranowskiego i as. J. Kreft oraz Aleksandra Uznańska – studentka III roku studiów I stopnia w klasie fortepianu ad. dr M. Sajny-Mataczyńskiej zdobyły I Nagrodę w kategorii: zespół kameralny na I Międzynarodowym Konkursie im. G. Tartiniego, Piran (Słowenia), 07.07.2014.

Erlendis Quartet w składzie: Anna Chorążyczewska (studentka II roku studiów I st.), Adrian Furmankiewicz (student III roku studiów I st.), Wojciech Jurkiewicz (student I roku studiów II st.), Karol Mruk (student I roku studiów II st.) z klasy gitary klasycznej ad. dra Łukasza Kuropaczewskiego otrzymał I MIEJSCE w kategorii grupa III – zespoły kameralne na VII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, 11-12.07.2014.

Jacek Pupka – student II roku studiów I stopnia w klasie organów prof. Elżbiety Karolak zdobył ZŁOTY LAUR MŁODEGO ORGANISTY na XXXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, Giżycko, 27.07.2014.

Krzysztof Bączyk – absolwent klasy śpiewu solowego prof. dr hab. A. Ogórkiewicza otrzymał III MIEJSCE oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ Gazety Wrocławskiej na III Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdroju, 18-24.08.2014.